logo22

bino

Kredītu informācija

Kredītvēsture – jēdziens, ar kuru dažādi aizdevēji biedē savus klientus, lai tie laicīgi atmaksātu savus aizņēmumus un neiekļūtu sava veida melnajā sarakstā. Kredītvēsturē ir redzami visi mūža laikā veiktie aizņēmumi no dažādām kredītiestādēm, kā arī to, kāds ir to statuss – aktīvs, atmaksāts, kavēts un tamlīdzīgi. Savu kredītvēsturi, jeb kredītu informāciju var uzzināt un apskatīt jebkurš, turklāt samaksa par to ir simboliska vai nav vispār! Šoreiz uzzināsim, kur to var izdarīt, cik tas maksā un ko mēs tur ieraudzīsim.

Aizdevēju datubāzes.

Ir divu veidu aizdevēji – tādi, kuri paļaujas uz to, ka aizdevumu atdosiet, jo neesat to datubāzē kā klients, jo aizņematies pirmo reizi, un tādi, kas informāciju pārbauda dažādās vietnēs, kur pieejama informācija par klienta kredītvēsturi. Ja esat kavējis kādu maksājumu, tas uzrādās katra aizdevēja sistēmā un tas var atteikt tā saņemšanu, tā pat arī ja kopējā kredītu informācija par klientu nav apmierinoša, ir tiesības aizdevumu atteikt.

Latvijas bankas kredītu reģistrs.

Latvijas centrālā emisijas banka Latvijas Banka, savā sistēmā uzkrāj informāciju par pilnīgi visiem kredītiem, ko persona savas dzīves laikā ir ņēmusi kā arī par aizdevumu galvotājiem, ja tādi ir, saistībām un izpildes gaitu. Šajā informācijā gan neuzrādās tas, kādā stadijā ir ņemtie aizdevumi, taču ir vietnes, kur var uzzināt arī to. Lai saņemtu informāciju no Latvijas Bankas, nepieciešams iesniegt rakstisku iesniegumu papīra vai elektroniskā veidā un vienas darba dienas laikā no iesnieguma saņemšanas, klients bez maksas var saņemt izziņu jebkurā Latvijas Bankas filiālē. Ja iesniegums tika sūtīts pa pastu, tad izziņu izsniedz 5 darba dienu laikā, kad saņemta maksa par pasta pakalpojumiem.

 

Manscreditinfo.lv

Šī vietne klientiem piedāvā detalizētāku informāciju par pašreizējo kredītvēsturi un arī piedāvā ieskatu tajā, kādas juridiskas personas par to ir interesējušās, respektīvi var redzēt, kādas kredītu kompānijas, kurās esat iesniedzis aizdevuma pieteikumu, ir apskatījušas Jūsu kredītu vēsturi, kavētos maksājumus, parādus, utt. Lai uzzinātu informāciju, vietnē www.manscreditinfo.lv nepieciešams autorizēties ar internetbankas kodu un paroli (pagaidām gan šis pakalpojums pieejams Swedbank un SEB bankas klientiem) un pieprasīt sev interesējošo informāciju. Reizi pus gadā ir iespējams saņemt informāciju bez maksas, taču pēc tam tā pieejama par simbolisku samaksu.

Informācijas dalīšana.

Maldīgs ir priekšstats, ka kredītinformāija, kas atrodas aizdevēju datubāzēs tur arī paliek. Nereti, aizdevēji ar šo informāciju dalās, lai uzzinātu to, vai aizdevumu piešķirt būtu prāta darbs vai nē. Tajā pašā laikā, par spīti tam, ka šī informācija tiek nodota citiem, tā joprojām netiek izplatīta publiskā telpā. Domājams, ja aizdevējam palūgsiet informāciju par savu kredītvēsturi tieši tādu, kāda tā atrodas datubāzē, tā tiks izsniegta, taču aizdevējs var arī to nedarīt, jo šādu informāciju sniedz arī citas iestādes, kas ir tam specializētas.

Parādu piedziņas biroju dati.

Ja kavētu maksājumu dēļ, Jūsu lieta ir nodota parādu piedziņas kompānijai, tas nenozīmē, ka kredītvēsture ir neatgriezeniski sabojāta. To, kāda kredītu informācija par Jums ir parādu piedziņas kompānijām, var uzzināt dažādi pirkumu un pakalpojumu sniedzēji, lai mazinātu risku un aizsargātu sevi un arī Jūs, lai parādi nekrātos un tos nekļūtu apgrūtinoši apmaksāt un problēmas nerastos abām pusēm. Sazinoties ar parādu piedziņas kompāniju, kurai ir nodots parāds, var uzzināt arī to, vai ir iespēja parādu atmaksāt pa daļām, cik maksāt un kā maksāt. Šīs kompānijas ir pretimnākošas, jo darbojas abu pušu interešu vārdā.