logo22

bino

Kredīti no 18 gadiem

Kredīti no 18 gadiem iesākumā bija pieejami pie gandrīz visiem lielākajiem ātrajiem aizdevējiem Latvijā, taču ātri vien aizdevēji saprata, ka aizdevumu piedāvāšana tik jaunām personām, nav prāta darbs, jo lielākoties izdevums atmaksāts netika.

Kompānija Pirmais kredīts bez maksas Maksimālais termiņš
Min - Max summa Izsniegšanas laiks Saņemt
ondo 30 dienas
50€ - 425€ 15min. sanemt
24 mēnešiem 50 - 1500 10min. sanemt
ferratum bank 30 dienas 10 - 400 15min. sanemt
opencredit 24 mēnešiem 50 - 1500 1 stunda sanemt
90 dienas 100 - 500 15min sanemt
30 dienas 50 - 700
1 stunda sanemt
green credit 30 dienas 50 - 425
15min. sanemt
crediton new logo 6 mēneši 5 - 1000 15min. sanemt
30 dienas 50€ - 425€
10min. sanemt

Aizdevumu pasaulē pastāv dažādi aizdevēji, kuru iedala banku un nebanku aizdevējos. Loģiski, ka aizdevumu var saņemt tikai pilngadīgas personas, turklāt ideālā varantā tās, kurām ir darba vieta. Ātro kredītu slavas gājiena laikā, kas notika pirms pāris gadiem, aizdevumi tika dalīti uz visām pusēm, ne tikai privātajā nebanku sektorā, bet arī bankās. Ņemot vērā to, ka ar laiku aizdevumu ņemšana kļuva pat savā ziņā nekontrolējama, Latvijas iestādēm, kas atbild par kredītu piešķiršanu bija nepieciešams rīkoties, lai situācija nekļūtu vēl ļaunāka. Kredītus no 18 gadu vecuma nepiešķir neviens aizdevējs.

Aizdevumi no 18 gadiem vairs netiek piešķirti

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa astoņpadsmitgadnieku vēl mācās skolā un tiem nav patstāvīgu ienākumu vai kādu citu īpašumu, tad aizdevumu piešķiršana tika aizliegta viena iemesla dēļ – problēmu gadījumā nav ienākumu no kā piedzīt radušos zaudējumus. Kredīti no 18 gadiem iesākumā bija pieejami pie gandrīz visiem lielākajiem ātrajiem aizdevējiem Latvijā, taču ātri vien aizdevēji saprata, ka aizdevumu piedāvāšana tik jaunām personām, nav prāta darbs, jo lielākoties izdevums atmaksāts netika. Vairums aizdevēju piedāvā aizdevumus tikai no 21 gada vecuma jo 19 un 20 gadus vecas personas arī tiek ievietotas riska grupā dēļ maziem vai neesošiem ienākumiem. Seo optimizavimas.

Grūtības atmaksāt aizdevumu

Lielākā problēma izsniedzot aizdevumus personām bez stabiliem ienākumiem, ir tā, ka aizdevumu būs grūtības atmaksāt. Protams, ienākumi var nebūt oficiāli, taču, tas nenozīmē, ka arī neoficiālie ienākumi var būt regulāri. Šī problēma bija tā, kas atturēja aizdevējus izsniegt kredītus tik jaunām personām. Lielākais aizdevējs Latvijā SMScredit.v bija viens no pirmajiem kā arī viens no pēdējiem aizdevējiem, kas piedāvāja aizdevumus personām no 18 gadu vecuma. Arī SOHOcredit bija viena no kompānijām, kas piedāvāja aizņemties tikko pilngadību sasniegušiem jauniešiem. Šīs divas kompānijas bija ne tikai pirmās, bet arī pēdējās, kas atbalstīja aizdevumu izsniegšanu 18 gadīgiem jauniešiem. Kopš vecumu regulē likums, šāds piedāvājums vairāk neeksistē.

Likums

Kā zināms, arī kreditēšanas jautājumus valstī risina likumiskā kārtā bastoties uz kredītiestāžu un kredītlikumu, kurā ir atrunāti visi noteikumi un pienākumi gan kredīta ņēmējiem, gan kredīta devējiem. Jau pāris gadus šajā likumā ir ieviests punkts par to, no kāda vecuma nebanku kredītiestādes var piešķirt aizdevumu personām. Kredīti no 18 gadiem vairs nav pieejami nevienam, jo likumā ir atrunāts, ka tikko pilngadību sasniegušam jaunietim kredītu piešķirt nedrīkst, jo 90% gadījumu nav stabilu ienākumu. Šāds likuma punkts, no neērtībām pasargā ne tikai personu, kas vēlas aizņemties, bet arī aizdevēju, jo pastāv liels risks aizdoto naudas summu neatgūt. Lai arī ik vecs Tu būtu, nopietni izvērtē to, vai aizdevums ir nepieciešams un vai varēsi to laicīgi atmaksāt!