logo22

bino

Kredīti bez darba vietas

Kredīti bez darba vietas sāka būt populāri laikā, kad ātrie, jeb sms kredīti ienāca tirgū un sāka konkurēt ar bankām un citiem tāda veida aizdevējiem. Kredītus bez darba vietas

Reti kuram cilvēkam kaut reizi mūžā būs bijusi situācija, kad nepieciešama lielāka naudas summa, kas, diemžēl, uz to brīdi nav pieejama. Šādos gadījumos var lūgt palīdzību radiem, draugiem, kolēģiem un paziņām, taču, var vērsties arī dažādās kredītiestādēs – gan bankās, gan pie nebanku kreditētājiem. Taču ir viena būtiska atšķirība starp šiem diviem aizdevējiem. Bankas noteikti vēlēsies nodrošinājumu – ikmēneša regulārus ienākumus vai pat ķīlu, savukārt nebanku kredītiestādes bieži vien piedāvā aizņemties naudu bez ķīlas vai pat bez darba vietas. Lai ik vilinoši būtu šie piedāvājumi, rūpīgi jāizvērtē tas, vai aizdevumu varēs atmaksāt laikā un nerastos konfliktsituācija starp aizdevēju un aizņēmēju.

Kas šādus kredītus piešķir?

Kredīti bez darba vietas sāka būt populāri laikā, kad ātrie, jeb sms kredīti ienāca tirgū un sāka konkurēt ar bankām un citiem tāda veida aizdevējiem. Kredītus bez darba vietas piešķir tieši šīs nozares pārstāvji. Lai arī reģistrējoties pie šāda aizdevēja tiek lūgts norādīt oficiālo ienākumu līmeni un darba vietu, šo informāciju pārbauda reti kurš aizdevējs. Respektīvi, informāciju var arī sagrozīt sev par labu. Kredīti bez darba vietas ir pieejami arī dažādos lombardos – gan kā ķīlas iespēja, gan reāls aizdevums. Ieķīlājot kādu sev piederošu lietu ir vienkāršāk – ja ķīla netiek izpirkta, tā paliek pie aizdevēja un tādējādi nav zaudējumi. Savukārt, ja aizdevuma pieteikumā ir nepatiesa informācija, kas netiek pārbaudīta, var rasties grūtības šo aizdoto summu atgūt.

Vai šādi kredīti ir izdevīgi

Kā zināms, Latvijā ārkārtīgi populāra ir ēnu ekonomika, jeb tā sauktā alga aploksne. Cilvēkam, kas aizņemas naudu var nebūt oficiālu ienākumu, taču aizdevumu spēs atmaksāt laicīgi, jo ienākumi ir pietiekami. Taču ir arī otra problēma – bezdarbs. Persona bez regulāriem ienākumiem, kas aizņēmusies, ir tajā riska grupā, kas aizdevumu atmaksāt nevarēs. Tieši šis ir arī viens no iemesliem, kādēļ aiz vien vairāk ātro aizdevēju savus pakalpojumus piedāvā personām ar regulāriem ienākumiem.

Kā pārbauda ienākumu līmeni un regularitāti

Šos divus būtiskos faktorus aizdevuma izsniegšanai pārbauda pavisam vienkārši. Ir aizdevēji, kas kopā ar aizdevuma pieteikumu lūdz arī atsūtīt konta izrakstu par pēdējiem trim mēnešiem. Ir arī tādi, kas pārbauda informāciju VSAA datubāzēs. Taču vienkāršākais veids kā šo informāciju pārbaudīt, ir vietnē manscreditinfo.lv, jo tajā var redzēt visas esošās un bijušās kredītsaistības, to statusu pašlaik, kā arī parādus citās kredītiestādēs, ja tādi ir radušies. Taču jāsaprot ir tas, ka, ja arī aizdevējs sevi pozicionē kā aizdevēju, kas piešķir kredītu bez darba vietas, pieteikums var tikt arī noraidīts, jo izskata speciāla kredītkomisija, kas savu lēmumu balsta uz gan norādīto informāciju, gan informāciju no citām datubāzēm.